GGM2

Hop nad rzekę - otwarte warsztaty wakacyjne

Wakacyjny Sztorm Sztuk: Hop nad rzekę!
otwarte warsztaty dla dzieci i dorosłych

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15 oraz nabrzeże przy Motławie (wejście przez galerię)
Termin:
10.07 - 14.07.2017 oraz 31.07 - 04.08.2017, między godz. 12.00 a 15.00
Prowadząca: Marta Karalus
Informacje szczegółowe/kontakt dla grup zorganizowanych:
mkaralus@ggm.gda.pl lub pod nr tel. 530 788 877

Udział w warsztatach jest bezpłatny, można wejść i wyjść z warsztatów w dowolnym momencie. Możliwe jest zostawienie dzieci na czas trwania warsztatów. Zajęcia będą odbywały się na terenie Galerii oraz na nabrzeżu przy Motławie, w zależności od warunków pogodowych.

W wakacje Gdańska Galeria Miejska nie próżnuje i zaprasza wszystkich chętnych na chwilę twórczej rozrywki i zabawy. W wybrane dni lipca i sierpnia, między 12.00 a 15.00 będziemy wspólnie budować i tworzyć prace artystyczne, nawiązujące do wystawy Pawła Bownika w GGM2 przy ul. Powroźniczej. Jeśli dopisze pogoda znajdziesz nas na trawniku przy deptaku od strony rzeki Motławy, a w pochmurne dni zapraszamy do środka galerii. 

Na każdy dzień planujemy inne działanie. Grupy zorganizowane chcące wziąć udział w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt.

Szczegółowy Plan wakacyjnych warsztatów
wszystkie zajęcia będą się odbywać między godz. 12.00 a 15.00

Poniedziałek 10 lipca oraz 31 lipca
Tworzymy namiotowe miasteczko
Z bambusowych kijków, linek, oraz ogromnej ilości tkaniny stworzymy miejsce przyjazne sztuce. Prace architektoniczne będą kontynuowane przez cały czas trwania działań letnich. Powstaną też flagi i transparenty inspirowane pracami Pawła Bownika. 

Wtorek 11 lipca oraz 1 sierpnia
Pluszaki na opak
Inspirując się zdjęciami przedstawiającymi ludowe stroje sfotografowane od drugiej, wewnętrznej strony, stworzymy serię przenicowanych pluszaków. Odwrócone na drugą stronę, odsłonią przed nami swoje wnętrze.

Środa 12 lipca oraz 2 sierpnia
Niezidentyfikowane obiekty pływające
Korzystając z bliskiego sąsiedztwa Motławy stworzymy łodzie, kutry, ratraki, pontony, puchówki oraz inne bliżej niezidentyfikowane obiekty pływające, które następnie uroczyście będziemy wodować. Kto wie może uda nam się stworzyć regaty pływających galerii sztuki?

Czwartek 13 lipca oraz 3 sierpnia
Z pamiętnika młodego zielarza
Florystyczne zdjęcia Pawła Bownika posłużą nam za punkt wyjścia do tworzenia nietypowych zielników, zielonych kolaży, masek i przypinek.

Piątek 14 lipca oraz 4 sierpnia
Olimpiada w multikolorze
Ostatniego dnia stworzymy zawody olimpijskie, których efektem będą wielkoformatowe dzieła sztuki. Podążając tropem twórców action paiting czyli malarstwa gestu będziemy grać w kolorowe kręgle, pokolorujemy całą przestrzeń wokół nas. Dosłownie i w przenośni. W naszej olimpiadzie wygrywa najbardziej kolorowa postać.


Warsztaty są realizowane w ramach nowego cyklu edukacyjnego Gdańskiej Galerii Miejskiej: Sztorm Sztuk. Chcielibyśmy pokazać sztukę w sposób radosny, absurdalny i przekorny. Na warsztatach będziemy eksperymentować, zadawać pytania, budować, burzyć, używać pięciu i więcej zmysłów, stawać się na chwilę artystami. Będziemy się uczyć od nich i od siebie nawzajem. Stworzymy przestrzeń do beztroskiej nauki i wnikliwej zabawy . Będziemy czerpać ze sztuki współczesnej z jej otwartością na wszelkie formy ekspresji i nieograniczoną pojemnością. Warsztaty odbywać się będą w dwie wybrane niedziele miesiąca.